Tajemství zázraku WonderHedge® technologie

V čem se spočívá tajemství zázračného živého plotu? Část tajemství se dozvíte z této video ukázky.

Často se ptají, v čem spočívá tajemství zázračného živého plotu.

Povím pravdu, neexistuje žádné tajemství. Je květen, je tu uvnitř trochu chladno, rostliny skladujeme při nižší teplotě, respektive je pár věcí, které každopádně pomáhají, aby vynikající stav rostliny byl udržen, anebo trošku zvýšen.

Vidíte tu v chladící místnosti toto zařízení. Neslouží na osvětlení, jsou to generátory ozónu. V jednom takové prostoru je instalováno 10-12 generátorů. Toto stačí na obsluhu 1,5 miliónu rostlin. Ozón je vlastně 3-atomová molekule kyslíku, o které je třeba vědět, že funguje jako neskutečný agresivní čistící prostředek.


Ničí a zabíjí bakterie, bacily, houby a plísně.

Tímto se vytváří sterilní prostředí pro rostliny. Takovým způsobem, respektive snížením teploty a nastavením vhodné vlhkosti vzduchu, můžeme zabezpečit, aby i v květnu byly rostliny zázračného živého plotu v takovém stavu, aby mohly být vysázeny. Mají dobrou vlhkost a jak je dobře vidět, pupeny nejsou prakticky otevřené.

Tato rostlina může být bez problémů vysázena.

Vlhkost vzduchu v komorách pravidelně měříme, vyšetřujeme a kontrolujeme, abychom rostliny držely v optimálním prostředí. To je velmi důležité. Tyto rostliny jsou skladovány za takových podmínek, které splňují i ty nejpřísnější kvalitativní požadavky.

Splňují dokonce i kanadské předpisy na ochranu rostlin, abychom je mohli dodávat i do této země.

Momentálně dodáváme zázračný živý plot do 15-ti evropských zemí.

Musíme v zásadě vyhovět velmi přísným požadavkům. Snažíme se je dodržet, splnit všechny tyto požadavky. Pozornost věnujeme i ochraně proti plísním. Plíseň je velmi zákeřná nemoc, hlavně pokud napadne kořen rostliny.

Jeden z největších problémů s plísní je, že napadne rostlinu tam a tehdy, když nevidíme. Vidíme jen to, že rostlina se nevyvíjí tak, jak bychom to mohli očekávat, protože plíseň již napadla kořen. Po plísňové infekci rostlina postupně vysychá, dokud úplně nevyschne. Vytrhneme danou rostlinu a myslíme si, že jsme tím vyřešili problém.

Bohužel tomu tak není, protože spóry plísně zůstanou v zemi. Ty potom za určitých teplotních a vlhkostních podmínkách můžou okamžitě napadnout další, na to citlivé rostliny. Proto věnujeme velmi velkou pozornost ochraně proti plísni kořenů, abychom zabezpečili, že jsme s těmito rostlinami v žádném případě neinfikovali prostředí ostatních rostlin plísní kořenů, sporami plísňové nemoci.

To je obzvláště důležité z toho hlediska, že jilmové rostliny utrpěli v 70-tých letech velmi závažné ztráty, téměř 80% jilmových rostlin vyschlo v důsledku plísňové nemoci. Tato rostlina je samozřejmě odolná proti plísňové nemoci, která tehdy napadla jilmové rostliny, to opravdu není problém.

Možná ale tuto otázku trochu přeháníme. Na základě výzkumů jsme došli k závěru, jak náležitě připravíme rostlinu a zabezpečíme také podmínky pro skladování a růst, které brání přítomnosti a tvorbě plísni kořenů, zabezpečíme sterilní prostředí, v takovém případě si můžeme být skoro jisti, že nemoc nenapadne rostlinu po dobu její životnosti.

Podobní obsah

Losování výherce LCD televizoru

Losování výherce LCD televizoru

06. října 2014 jsme losovali výherce LCD televizoru. Losování se zúčastnili všechny naši klienti, kteří si v termínu mezi 05. června a 24. září 2014

Elektronicka kniha o pestovani zivych plotu zdarma

Kniha o pěstování živých plotů zdarma

WonderHedge®Assistance extra 3% sleva bezplatné odborné poradenství a kniha o pěstování živých plotů zdarma Přihlaste se k odebírání bezplatného zpravodaje WonderHedge Assistance a získejte zdarma

Zázračný živý plot - Zoltan Toth Pestitel

Co je WonderHedge® technologie?

Proč nakupovat u nás a co je WonderHedge® technologie? Investice do živého plotu je dlouhodobou záležitostí. Živý plot nesázíme na dobu 2-3 let, ale cílem

Ze zázračným živým plotem máme jen ty nejlepší zkušenosti.

Všude ho doporučujeme.

Opravdu trvalo jen 2 roky, než dosáhl 2 metrové výšky. Navíc je proti našemu očekávání krásně hustý.

Petra Dvořáčková, Doksany

Dobrý den, právě jsem od Vás obdržel objednané keře, rád bych Vám strašně poděkoval za naprostou profesionalitu, perfektní komunikaci a péči o zákazníka.

Velmi často a dlouho nakupuji po internetu, ale s tak dokonalou prací jsem se ještě nesetkal!

Na základě těchto zkušeností budu Váš obchod všem doporučovat. A pokud budu někdy potřebovat keře, tak se zcela jistě obrátím na Vás. Ještě jednou moc děkuji.

Igor K.